ULEPSZANIE OSIĄGÓW

Nasza filozofia jest prosta: „Lepiej szybko niż ciężko."

 

Zawieszenia wyścigowe z dostosowywaniem wysokości dla samochodów z EDC

Części AC Schnitzer dla zawieszenia – wszystkie dokładnie  zbadane i zoptymalizowane przez naszą załogę ds. zawieszenia, która działa pod kierownictwem eksperta ds. podwozia oraz kierowcy rajdowego Manfreda Wollgartena. – są idealne zarówno od strony praktycznej, jak i do zabawy w sportach motoryzacyjnych.

 

Organizacja testu w Spa-Francorchamps

Szczegółowe testy na drodze i na torze są niezbędne w rozwoju rozwiązań związanych z zawieszeniem. Symulacje i testy na modelach nie są wystarczające.

 

Manfred Wollgarten, Kierownik Techniczny

„Nasz pojazd musi z zasady być łatwy w prowadzeniu tak jak jego standardowa wersja; układ zawieszenia musi przystosowany tak, aby wybaczał błędy kierowcy, ponieważ klienci AC Schnitzer nie są przecież profesjonalnymi kierowcami wyścigowymi.”  - to słowa kierowcy wyścigowego, który jest odpowiedzialny za rozwój rozwiązań związanych z zawieszeniem w AC Schnitzer od dekad - Manfreda Wollgartena.

 

Test obróbki amortyzatora wspomaganego hydraulicznie, np. dla przetestowania zmęczenia materiału.

Testy pojazdów wykonane przez dziennikarzy prasy motoryzacyjnej pokazują, że kosztowny rozwój oraz procedury testowe oryginalnych elementów zawieszenia AC Schnitzer jest warty włożonego w jego stworzenie wysiłku.: Pomimo sportowego zawieszenia i płaskich 19-calowych kół, AC Schnitzer znalazł idealny kompromis pomiędzy niezbędną twardością zawieszenia oraz wysokim komfortem. Ustawienia umożliwiają większą zwinność, ostrzejsze zachowanie sterowności oraz precyzję w prowadzeniu pojazdu, zachowując jednocześnie wystarczający zakres pracy sprężyn, by najeżdżać na wyboje lub dylatacje przy zachowaniu pełnego komfortu." (Auto Bild sportscars 07/2013)

  

Siedmio stanowiskowa obróbka testowa dynamiki: symuluje wszelkie możliwe stany prowadzenia oraz powierzchnie drogi.

W sportowych i wyścigowych zawieszeniach AC Schnitzer osiągamy obniżenie zawieszenia w granicach 20 mm, porównując z zawieszeniem M i nawet 35 mm w porównaniu do standardowego zawieszenia.
Obniżenie środka ciężkości poprzez obniżenie pojazdu przynosi zauważalne ulepszenie w zakresie bezpieczeństwa, dynamice jazdy oraz zachowaniu na zakrętach.

A jaki jest Państwa zysk?

 

 • Więcej sportowości - zawieszenia AC Schnitzer oferują zauważalne zwiększenie sportowości poprzez obniżenie optyczne oraz zauważalne w dynamice jazdy,
 • Więcej przyjemności z jazdy - zawieszenia AC Schnitzer dają entuzjastycznie nastawionym kierowcom emocjonalne oraz ekscytujące doświadczenia z jazdy,
 • Codzienne użytkowanie/ komfort - wszystkie pojazdy oferują cechy sportowego prowadzenia, w tym samym czasie będąc wygodnymi i pasującymi do codziennego użytkowania,
 • Zwiększona zwinność - ulepszone czasy na slalomach i okrążeniach,
 • Większe bezpieczeństwo - certyfikat autentyczności każdego elementu zawieszenia AC Schnitzer gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • Zatwierdzone w Nuerburgring - rozwijane oraz szeroko testowane na północnej pętli Nuerburgring, gdzie każdy wynik testu jest wykorzystywany dla dalszego doskonalenia.

      

Technologia zawieszeń AC Schnitzer - znakomity tuning w każdym calu.

 

Zawieszenia sportowe AC Schnitzer

Rozwój technologii zawieszeń AC Schnitzer jest skomplikowanym procesem:
 • pełne ustawienie standardowego pojazdu włącznie z zawieszeniem,
 • zdefiniowanie pozostałego zakresu pracy sprężyny i możliwego obniżenia,
 • wyprodukowanie próbnych sprężyn,
 • dobór próbnych sprężyn do standardowych amortyzatorów,
 • zmierzenie wysokości oraz przetestowanie sprężyn w warunkach obciążenia,
 • wykonanie serii testów z próbnymi sprężynami i standardowymi amortyzatorami,
 • przeniesienie zakrzywienia amortyzatora z standardowego diagramu na próbny,
 • rozwój amortyzatorów we współpracy z wytwórcą,
 • wykonanie serii testów na autostradach, drogach wiejskich i torach wyścigowych,
 • w razie potrzeby wprowadzenie modyfikacji, czego następstwem są kolejne serie testów.

Każde zawieszenie musi przejść przez „Zielone Piekło”

 

Tylko wtedy, gdy ustawienie osiągnie optymalne rezultaty pod wszelkimi zaplanowanymi warunkami jazdy oraz wyścigu, oraz gdy łączy w sobie sportową jakość prowadzenia i maksymalny komfort zawieszenia, może ono zostać przeznaczone do sprzedaży jako zawieszenie sportowe lub wyścigowe AC Schnitzer.

 

Manfred Wollgarten osobiście zatwierdza wyjątkowo wysoką jakość produktu dla wszystkich elementów zawieszenia AC Schnitzer oraz potwierdza szeroki zakres testów dla każdego oryginalnego produktu.

 Jako że standardowe modele znacznie się od siebie różnią, inżynierzy AC Schnitzer muszą zaprojektować specjalne elementy zawieszenia dla każdego modelu. Waga pojazdu, jego wielkość, silnik oraz połączenie kół i opon, muszą zostać indywidualnie rozpatrzone.

Na końcu sprężyny, amortyzatory, stabilizatory poprzeczne oraz klamry rozporowe są optymalnie dopasowywane do ogółu cech pojazdu. Jednakże ostateczne wynagrodzenie za cały wysiłek i pasję, z którym AC Schnitzer opracowuje zawieszenia, widoczny jest po latach w prasie handlowej - a najbardziej w testach porównawczych.

 

 Obróbka testu rozwojowego z jazdą solenoidalną dla ustawienia zakrzywień amortyzatora. Profile są łatwo programowalne.

 

Czasami ustawienia podwozia AC Schnitzer wywołują zachwyt nawet u doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych. Nie pozostaje nam nic dodać do następującego wniosku:

„Zawieszenie pokazuje efekty czułej rutyny, z którą firma z Aachen tuninguje pojazdy BMW.”

Spojrzenie za kulisy pracy działu rozwoju zawieszeń AC Schnitzer: opracowanie i testowanie sportowych oraz wyścigowych zawieszeń AC Schnitzer jest szeroko zakrojoną operacją. Łączny czas odtwarzania: ok. 1:10 min.

Wideo można obejrzeć po kliknięciu w poniższy obrazek:

 

M3 AC Schnitzer

Proszę zasiąść na siedzeniu pasażera M3 AC Schnitzer i cieszyć się z testu prowadzenia z Manfredem Wollgartenem przez „Zielone Piekło” północnego okrążenia Nuerburgring, łączny czas odtwarzania: ok. 9.05 min. Wideo dostępne pod obrazkiem poniżej:


Dowiedz się więcej na temat produktów AC Schnitzer u naszych doradców - zapraszamy do kontaktu.